1200pcs/Hr Automatic Silk Screen Printing Machine 380V For Glass Bottles
Ürün ayrıntıları:
| Menşe yeri: | Dongguan Çin |
| Marka adı: | SENNY |
| Sertifika: | CE SGS |
| Model numarası: | SRS1669-DR5C |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 1 adet |
|---|---|
| Fiyat: | negotiable |
| Ambalaj bilgileri: | kontrplak paketi |
| Teslim süresi: | bir ay |
| Ödeme koşulları: | T/T ve LC |
| Yetenek temini: | 10 adet/ay |
|
Detay Bilgi |
Ürün Açıklaması
Multicolor Automatic Silk Screen Printer Plstic And Glass Round Bottle Screen Printing Machine
Features:
operation and adjustment
Technical Specifications
| Model | SRS1249-DR5C |
| Printing stations | 5 (screen printing colors) |
| Printing speed | Up to 45pcs/min |
| Max. printing area | L250mm X W160mm |
| Product height | 250mm |
| Air presser | 6-7 bar |
| Power | 380V 50/60HZ |
![]()
Application:
The machine is multifunctional rotary multicolor screen printing machine, can be configurated with hot foil stamping device. It is mainly used to print the patterns and words on round shapes bottles, jars and caps. Featuring with easy operation, accuracy positioning, highly automation and fast in printing.
Printing samples
![]()



