Two Color 60pcs/Minute Tube Screen Printing Machine For Plastic Bottle
Ürün ayrıntıları:
| Menşe yeri: | Dongguan Çin |
| Marka adı: | SENNY |
| Sertifika: | CE SGS |
| Model numarası: | SR1522 |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 1 adet |
|---|---|
| Fiyat: | negotiable |
| Ambalaj bilgileri: | kontrplak paketi |
| Teslim süresi: | bir ay |
| Ödeme koşulları: | T/T |
| Yetenek temini: | 10 adet /ay |
|
Detay Bilgi |
Ürün Açıklaması
2-Color Automatic Tube Screen Printing Machine For Plastic Pen-Holder And Needle Tubing
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Min. cylindrical-container diameter | Φ9mm |
| Max. cylindrical-container diameter | Φ20mm |
| Min. container height | 20mm |
| Max. container height | 110mm |
| Max. screen frame size | 400X250mm |
| Max. printing speed | 3600pcs/hr |
Product Features:
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Printing samples:
![]()
![]()




